top of page

POLSCY GREGORIANIE

Anchor 2

MEDIA

Album

Kolędy polskie (reedycja)

To specjalna reedycja wyjątkowej kolekcji kolęd w wykonaniu zespołu Mistic. Znalazło się na niej 12 wspaniałych aranżacji w atmosferze Bożego Narodzenia w stylu chorału gregoriańskiego. Wydanie znakomicie nadaje się na prezent pod choinkę i umili każde rodzinne spotkanie w nadchodzące święta.

 

Album dostępny w sklepie iTunes!

Album

Between Heaven & Earth

„Between heaven & earth” to już czwarty w karierze album zespołu MISTIC nazywanego często „polskimi gregorianami”. Tym razem grupa postanowiła przedstawić własne interpretacje utworów z repertuaru znanych artystów klubowych takich jak: ATB, Armin Van Buuren, Groove Coverag, Sylver, czy nawet One Republic. Wykonywane wersje utworów pozostają w klimacie tanecznym, przeplatane bitami klubowymi oraz ambient, ale wciąż charakterystyczne dla zespołu Mistic. Oprócz coverów na krążku znalazły się dwa autorskie utwory oraz dwa remixy singla z poprzedniej płyty, czyli Glorifica.

Album dostępny w sklepie iTunes!

Album

Glorifica

Po kilku latach pracy nad coverami, zarówno polskich jak i zagranicznych przebojów, zespół posunął się o krok dalej. Tym razem sięgnął po oryginalne, łacińskie teksty. Poza jednym, utwory przygotowane na kolejną płytę zespołu to chorały gregoriańskie z muzyką M. Kotyczki oraz I. Gajdosza.

Jedynym wyjątkiem jest „Glorifica” ze słowami I. Gajdosza. Ten jedyny całkowicie autorski utwór został zaprezentowany m.in. w programie X Factor.

Na uwagę zasługuje również „Tibi Sit Gloria”. Jest to utwór poświęcony zbliżającej się beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

 

Album dostępny w sklepie iTunes!

Album

Kolędy polskie

Kolekcja kolęd w wykonaniu braci Mistic. Na albumie "Kolędy Polskie" znalazło się dziewięć świątecznych kompozycji wykonanych w stylistyce chorału gregorańskiego.

Kolekcja kolęd w wykonaniu braci Mistic. Na albumie "Kolędy Polskie" znalazło się dziewięć świątecznych kompozycji wykonanych w stylistyce chorału gregorańskiego.

Album

Najwięjsze polskie przeboje w stylu chorału gregoriańskiego

Pomysł polskiej edycji "gregorianów" zrodził się pod koniec 2004 roku zainspirowany serią płyt "Masters Of Chant" wydawnictwa Edel, gdzie chór mnichów wykonuje współczesne, światowe hity w stylu średniowiecznych śpiewów gregoriańskich. Nasi "gregorianie" śpiewają rodzime przeboje m.in. takich zespołów jak: Bajm, ONA, DeMono, Perfect, Varius Manx, oraz solowych artystów jak: Piasek, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, czy Ewelina Flinta.

NASZE WIDEOKLIPY
MISTIC - Wiara
MISTIC - Cicha noc
MISTIC - Glorifica
MISTIC - Glorifica
MISTIC - Qui corde fundis gratiam
MISTIC - Kiedy powiem sobie dość
FOTO
bottom of page